formanskastezka
CSENDE

Tour de Francek 1. 7. 2015

První prázdninový den, 1. července 2015, uspořádala Obec Mladý Smolivec 2. ročník cyklistického závodu.

Závod byl pojmenován Tour de Francek. A ptáte se proč? Minulý rok se závod neobešel bez pádu a tím, kdo upadnul, byl František Trhlík a právě on se stal patronem druhého ročníku. Závodu se zúčastnilo téměř 60 závodníků, kteří byli rozděleni do kategorií podle věku a jeli určitý úsek cyklostezky. Pro všechny závodníky, ale i fanoušky, bylo připraveno občerstvení v podobě klobásy nebo utopence a nechybělo také pivo, za symbolické ceny. Pro nejmenší byly připravené sladkosti a nealko pití. Mikrofonu se chopila Veronika Kubová, která prováděla všechny zúčastněné celým odpolednem. Oficiálními sponzory byly: Obec Mladý Smolivec – pořadatel, hlavní sponzor; Blatservis – prodejce kol značky Author a Spedica s. r. o..

• Muži a ženy nad 60 let: 1. Šimeček Milan, 2. Doležal František, 3. Matoušek František

Sama jsem se zúčastnila závodu a jela jsem obhájit první místo z minulého roku. Říká se, že obhájit první místo je těžké a i v mém případě to tak bylo a ani počasí tomu moc nepřidalo. Sluníčko pálilo, nic příjemného pro každého závodníka. Celý závod byl vyrovnaný, o prvním místě se rozhodlo až u konce. V posledním stoupání – v kopci Vražda, jsem v sobě našla poslední síly a mojí soupeřku předjela. Přiznám se, bylo to poprvé, co jsem ten kopec vyšlápla, aniž bych slezla z kola. Poté už jsem v poklidu dojela do cíle – bylo štěstí, že to bylo z kopce. Řekla bych, že se závod opět vydařil, i když se opět neobešel bez pádu. Naštěstí se paní Magdě Pištorové nic vážného nestalo. Že bychom měli kandidáta na patrona závodu pro příští rok? No, necháme se překvapit.
Závodníci byli odměněni krásnými cenami a medailemi od sponzorů. Odměny se dočkaly také děti malující na asfalt. Mezi nejhezčí patřil obrázek letadla, který se umístil na 3. místě, druhé místo obsadil obrázek obecního znaku a první místo obrázek koně. Na závěr bych poděkovala všem organizátorům, sponzorům, závodníkům a fanouškům. Teď už zbývá jen se těšit na příští rok, na 3. ročník cyklistického závodu.

Obec Mladý Smolivec, Mladý Smolivec 95, 335 01 Nepomuk, telefon: 371 585 145, ou@mladysmolivec.cz

webdesign: Spinao s.r.o.