formanskastezka
CSENDE

Cyklozávod na Formanské stezce 2019

Letošní šestý ročník cyklozávodu se konal tradičně 1. 7. 2019.

Tento datum připomíná otevření cyklostezky, a proto se neřeší, vychází-li na pracovní den či víkend. Podle předešlých ročníků můžeme konstatovat, že návštěvnost závodu se nijak neměnila, připadne-li výročí na víkend.
V pondělí se v půl čtvrté na start postavilo asi třicet závodníků. Nebylo jich moc, ale za to mezinárodní obsazení a také přijeli závodit starostové z okolních vesnic Srby a Neurazy. Nejprve vyrazili na trasu ti nejmenší, poté školáci a pak dospěláci. Děti startovaly jednotlivě, ženy, muži a senioři startovali hromadně s pětiminutovou prodlevou. Během odpoledne mohly děti malovat na asfalt a za své krásné výtvory byly také oceněny. I na závodníky čekaly odměny v podobě medailí a drobných dárků, které věnovali sponzoři. Největším je Obec Mladý Smolivec a druhým velkým sponzorem je firma Jízdní kola Blatná zn. AUTHOR.
Během odpoledne se na cyklostezce opékaly klobásy, točilo pivo a k mání byly mlsnoty, káva, čaj a chlazené nápoje. Po skončení závodu se u Anděla konalo veřejné zasedání zastupitelstva obce. Vše bylo hezky naplánované, ale jak to bývá, člověk míní, příroda mění. Zasedání se skoro nekonalo.
Po vyhlášení cen začalo silně foukat a schylovalo se k dešti. Děti rychle odešly s doprovodem domů,  několik dospělých a asi pět dětí to již nestihlo. Přihnal se takový slejvák, že všichni museli, déšť ne déšť, kroupy ne kroupy, držet stany, jinak jsme je hledali ve vsi. Všichni se úkolu zhostili výborně a za to jim chci ještě jednou moc poděkovat. Vichr, déšť a kroupy nám všem daly zabrat. Všechny ceny, diplomy, tácky a drobnosti lítaly po širokém okolí. Nikomu se ale nic nestalo, a tak po dvacetiminutovce hrůzy jsme se všemu smáli. Samozřejmě, kdo chtěl, tomu jsme nabídli odvoz. Pak jsme jeden stan složili a druhý připravili na zasedání. V osm hodin jsme začali schůzovat a v půl desáté bylo hotovo. Na závěr jsme společně dojedli klobásy a začali jsme uklízet zbylé stoly a stan.
Děkuji všem za účast, za pomoc s organizací a za úklid…

Eva Kubová

Obec Mladý Smolivec, Mladý Smolivec 95, 335 01 Nepomuk, telefon: 371 585 145, ou@mladysmolivec.cz

webdesign: Spinao s.r.o.