formanskastezka
CSENDE

Cyklozávod na Formanské stezce 2017

Čtvrtý ročník cyklistického závodu se jel tradičně 1. 7., první prázdninový den.

Letošní ročník ale poprvé za své konání připadl na víkend, a tak se dala očekávat větší účast. Ale návštěvníků bylo jako obvykle, takže na pořádání takové akce nemá vliv víkend nebo všední den. Dorazilo něco k osmdesátce účastníků ať pasivních či aktivních. O pořadatelství se opět postarala Obec Mladý Smolivec, její zastupitelé a pracovníci úřadu. Jediným sponzorem byl BLATSERVIS s.r.o., Blatná, který poskytl na závod věcné ceny pro cyklisty. Na pořadu byl závod všech kategorií, malování na asfaltu a rozjímání v krásném koutu našeho území, u Brdského anděla. Podával se čaj, káva, mlsnoty, utopenci, nealko, točilo se pivko, opékaly klobásy. Startovalo celkem 23 dětí, 11 žen a 6 mužů. Takže asi polovina účastníků a výsledkem cyklistického klání bylo: v kategorii předškoláci zvítězil Kříž Prokop, druhé místo obsadila Blanková Tilly a na třetím, medailovém místě, se umístila Panýrková Kateřina. Další kategorie byla 1.-2. třída a tady bylo pořadí následující: 1. místo Blanková Sally, 2. místo Krejčí Jakub, 3. místo Voříšková Johana. Další dětskou kategorií byla 3.-5. třída s tímto výsledkem: 1. místo Blank Sasha, 2. místo Konvář Filip, 3. místo Šímová Andrea. Poslední dětskou kategorií byla 6.-9. třída, kde se dojelo v následujícím pořadí: 1. Voříšek Štěpán, 2. Hrachovec Josef, 3. Krejčová Veronika. Dětské kategorie měly různé distance, dospěláci jeli celou trasu cyklostezky od Anděla k Izidoru a zpět, tj. 6 km. Dospěláci zastoupili také tři kategorie, seniory, muže a ženy. Pořadí bylo následovné: senior 60+: 1. Viktora Jaroslav, 2. Šimeček Milan, 3. Pištorová Magda, muži: 1. Kub Petr, 2. Krejčí Václav ml., 2. Krejčí Michal, 3. Krejčí Václav st. a ženy: 1. Spourová Jana, 2. Nesvedová Michaela, 3. Krejčová Michaela. Přestože foukal silný vítr a chvilkami sprchlo, závod se vydařil a účastníci vydrželi do večerních hodin. Poděkování patří všem, kteří pomáhali a všem, kteří přišli.

Obec Mladý Smolivec, Mladý Smolivec 95, 335 01 Nepomuk, telefon: 371 585 145, ou@mladysmolivec.cz

webdesign: Spinao s.r.o.